Tania szyba wcale nie musi być gorsza


Cars Parked In The Rain In The Rainy Season And Have A Wiper System To Clear The Windshield From The Windshield10, mar-glass.pl

Na rynku europejskim i co za tym idzie również na rynku polskim od kilku lat można nabyć tanie szyby samochodowe. Najczęściej klienci jak również mechanicy nazywają je szybami budżetowymi lub zamiennikami zbliżonymi jakością do oryginału.

Zamienne szyby samochodowe

Wszystkie części zamienne jak również szyby mają swoje nieoryginalne odpowiedniki co nie nie oznacza, że będą gorsze od oryginału.

Wszystkie „zamienniki” szyb samochodowych, klocków hamulcowych, opon, elementów zawieszenia itp. posiadają atesty, homologacje, certyfikaty dopuszczające ich sprzedaż na rynku europejskim. Przeważnie są to produkty z dalekiego wschodu, Turcji a nawet z Republiki Południowej Afryki.

Kraj producenta

Jak większość z nas wie, że w obecnych czasach ogromna liczba produktów pochodzi z rynku chińskiego. Dotyczy to również szyb samochodowych. Myśląc o chińskiej szybie pomyślimy najczęściej, że jest niskiej jakości i nie posłuży w naszym aucie zbyt długo. To błąd! Chiny to jeden z największych producentów szyb samochodowych na świecie np. koncern XYG (Xinyi Automobile Glass w Shenzhen) oraz Fuyao Group dostarczają swoje szyby dla takich marek jak: Mercedes, Jaguar, BMW, Audi, Toyota, Ford, Nissan. Koncerny te szukając oszczędności podpisują umowy ze znacznie tańszymi podwykonawcami. Pierwsze modele Mercedesa GLA, Jaguara F-Type X152 i Audi A3 – z fabrycznie zamontowanymi szybami Fuyao pojawiły się na rynku w 2014 roku. Współpraca ma być kontynuowana także w kolejnych latach. Także jak się okazuje ” nie taki diabeł straszny”.

Czy można bezpiecznie korzystać z zamiennych szyb samochodowych ?

Skoro największe koncerny samochodowe na świecie zaufały chińskim producentom to dla przeciętnego użytkownika bardzo dobra wiadomość. Szyby z dalekiego wschodu mogą być tańsze nawet o 50% od produktów takich renomowanych marek jak Pilkington, Sekurit Saint Gobain, Splintex czy AGC Inc. z siedzibą w Tokio. 

Produkcja Polska

Nasuwa się pytanie, co z naszą rodzimą produkcją? Odpowiedź brzmi jednoznacznie- bardzo dobrze! NordGlass- polski producent szyb czołowych dla branży napraw samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych oraz wojskowości (szyby pancerne). Posiada dwa zakłady produkcji: Koszalin i Słupsk. Zatrudnia ponad 1000 pracowników a roczna produkcja przekracza milion szyb. Obecnie NordGlass jest marką japońskiego koncernu AGC, jednego z największych producentów szyb samochodowych na świecie.

Podsumowując

Nie zawsze trzeba się kierować zakupem szyby renomowanej marki aby długo nam służyła i spełniała swoje zadanie.